view: elements/_bootstrap_header_css.php
view: menus/_default.php

Kristin Aasland Bruun

1
Out of season
Antatt Id:3894
Konkurranse: Årets fotograf 2021
Runde: Stillhet - februar
K 4p: Her blir det for mye i forkant som tar bort fokus.
K 6p: Fint vinterlandskap som gir en følelse av stillhet. Bilde hadde hevet seg ved å beskjære bilde på venstre side slik at buskene blir borte.
K 7p: Spennede med fotsporene i det frosne gresset
K 8p: Flott frostlandskap.
2
Farger i mørketid
Uplassert Id:3851
Konkurranse: Årets fotograf 2021
Runde: Interiør - januar
K 2p: Skarpheten er for grunn. Glassene i seg selve er morsomme, men vinduskarmen bak ødelegger med to horisontale linjer. Er det interiør eller stillbilde?
K 4p: Finn farge kombinasjon. Vindussprekken føler jeg gir et inntrykk av et bilde som er tatt i full fart uten at det er så gjennomtenkt
K 6p: Du har fått frem fargene i glassene godt.
K 8p: Stilig bilde.Godt fargevalg, og slik glassene er plassert skapes en fin dybde i bildet. Lurer på om det hadde blitt enda bitte litt bedre om glassene hadde vært enda mere skarpere ?
3
Lockdown
Uplassert Id:3940
Konkurranse: Årets fotograf 2021
Runde: Fritt motiv sort-hvitt - mars
K 6p: Beskriver godt den tiden vi er inne i nå. Ville gitt de svarte vinduene øverst og nederst litt mer luft.
4
Svarttrosten
Uplassert Id:4005
Konkurranse: Årets fotograf 2021
Runde: Liten dybdeskarphet (dof) - april
K 3p: Kamerastanpuktet burde vært lavere. Slik at fått mer forgrunn.
K 7p: Flott komponert bilde, fin bruk av liten dybdeskarphet.
K 7p: Fin bruk av DOF og søt liten fugl i blurry landskap.
5
Lillehammer
Uplassert Id:4045
Konkurranse: Årets fotograf 2021
Runde: Urban natur - mai
K 4p: Jeg liker skyggene på veien, det tilfører mer liv. Trærne står fint og skuer utover byen, men kunne ønske naturen var litt mer fremtredende, og ikke bare som en bakgrunn.
K 5p: Fint bybilde. Her er naturen ganske langt i bakgrunnen og ikke for meg hovedmotivet, som gaten og husene er. Dermed kanskje noe på siden av tema?
K 7p: Sephia tonen kler bilde. Fint skildring av et gatemiljø. Absolutt innenfor tema
6
Villa Gjennomtrekk
Uplassert Id:4125
Konkurranse: Årets fotograf 2021
Runde: Forfall - september
K 5p: Gammelt forfall mot de nye husene i bakgrunnen, grei komposisjon, bildet er litt grått
K 6p: Ville flyttet meg til venstre slik at bare fikk selve huset. Synes ikke husene bakgrunnen tilfører noe
K 9p: Vakkert svarthvittbilde av en forfallen sjøbu. Fin komposisjon. Dette bildet kledde den tette beskjæringen. Flott løst!
7
Ved vannkanten
Uplassert Id:4347
Konkurranse: Årets fotograf 2021
Runde: Naturlandskap - november
K 3p: Ville beskjært bilde på høyere side og tatt med mer av landakpet rundt. Nå blir perspektivet litt rart
view: common/credit_footer.php
Photojury er utviklet av Geir Arnesen, v2.0 - 21cc0087
view: elements/_bootstrap_footer_js.php