K Flotte farger, flott fugl, skarpt som et barberblad, riktig blender. Men det er for midtstilt.
K Sidesvans er en veldig fotogen fugl. Dette kombinert med fint lys, og fin innramming gjorde at dette scoret høyt hos meg.
K Dyktig eksponering, fint med innramming av hovedmotivet.
K De overeksponerte partiene oppe og til høyre tar oppmerkomhet fra et ellers vakkert fuglebilde
K 5p: Fint og fredelig bilde av binne med unge. Etter en del tenkning ble jeg enig med meg selv at treet tar for stor plass. Flott blikk fra ungen. Kunne hatt litt mer rom under.
K 7p: Bilde viser tema veldig flott, stor bjørn og liten unge. Det når ikke helt opp grunnet jeg syntes det store treet som er veldig lyst tar en del oppmerksomhet.
K 8p: Høy humorscore. Litt trangt i toppen.
K 2p: OK format og OK komposisjon. Snøen i bakgrunn og det ujevne lyset tar for mye oppmerksomhet.
K 4p: Fint lys på isen, men snøen bak tar litt oppmerksomheten fra isen. Ville om det var mulig vandret litt rundt og sett om det var mulig å tatt bilde slik at snøen bak ikke ble så dominerende.
K 4p: Hovedmotivet, isfossen og fjellet, er bra, men ødelegges av det lyse feltet med snø og tørt solbelyst gress. Prøv en annen tid på døgnet og en vridning av standpunkt så venstre del blir en mindre del av bildet.
K 4p: Lekre farger, både i hovedmotivets kontrasterende toner og valg av bakgrunn. Alt for hardt og direkte lys på hovedmotivet til å nå opp i en konkurransesituasjon.
K 6p: Godt teknisk utført, med riktig dybdeskarphet og flott bokeh. Vanndråpene ligger som diamanter. Komposisjonen ville tjent på litt mer luft under.
K 7p: Lekkert presentert, teknisk høyt nivå, skarpt og fint.
K 7p: Nydelig fargebruk og lys, og bakgrunnen passer fint til bilde. Et tips til forbedring for neste gang er å forsøke å endre perspektiv, følte en ble dratt nedover i bilde.
K 5p: En oppstramming fa høyre (vekk med greina) og bunnen (mindre forgrunn som lukker linjene inne) hadde hevet bildet.
K 5p: Tidløst bilde, kunne vært tatt for 100 år siden. Usikker på kvisten oppe til høyre.
K 7p: Et velkomponert og fint prosessert bilde, som får en til å få lyst til å gå på tur.
K 2p: Flott bilde sånn sett, men ikke innafor temaet "I farta".
K 3p: En flott ørn og et flott øyeblikk. Men det er mye luft til høyre, som skaper ubalanse. I tillegg fremstår den uklare snøen foran som en klar teknisk feil. Kvadratisk format, der halen og snøen under er fjernet ville vært interessant å se.
K 6p: Sylskarpt bilde som virkelig popper. Flott fargebruk .Føler kanskje ikke helt at det viser farten som de andre bildene, derfor når det ikke helt opp.
K 6p: Teknisk av svært høy kvalitet, farger, skarphet og eksponering er veldig bra.
K 1p: Det skjer ikke noe spesielt og alle har (stort sett ryggen til. Det er ingen kontakt.
K 4p: Gateliv absolutt, men litt vel kaotisk. Den store brune vesken ender med å bli det blikket fester seg ved.
K 4p: Her skjer det mye, såpass mye at det blir vanskelig å feste blikket på noe.Vanskelig lys med mye kontrast.
K 2p: Linjene i åkeren trekker en inn i bildet. Men bortsett fra solrenna er det lite å feste blikket på. LItt usikker på intensjonen, utover å fange en solnedgang.
K 3p: Et ok solnedgangsbilde. Blir litt kjedelig.
K 4p: Hvis linjene i åkeren skal spille hovedrollen, må himmelen beskjæres og ikke ta så stor del av bildet.
K 5p: Et behagelig landskaps bilde, med fine farger. Du har også fått fram mange linjer på bakken. Ville vurdert og croppet ned himmelen så du fikk mer fokus på linjene og det fine lyset i horisonten. Slik at du får mer 2 deler forgrunn og en del himmel.
K Sidesvans er en veldig fotogen fugl. Dette kombinert med fint lys, og fin innramming gjorde at dette scoret høyt hos meg.
K Dyktig eksponering, fint med innramming av hovedmotivet.
K De overeksponerte partiene oppe og til høyre tar oppmerkomhet fra et ellers vakkert fuglebilde